20180918 KSAF AGH Konferencja ACMiN GBukalski 11 Kopiowanie Kopiowanie Kopiowanie

W poniedziałek, 17 września 2018 rozpoczęła się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH European School on Magnetism „ESM-2018".

Wiodącym tematem tegorocznej Europejskiej Szkoły Magnetyzmu jest „Magnetism by Light", a więc badanie i kontrolowanie zjawiska magnetyzmu za pomocą szeroko rozumianego "światła", czyli promieniowania elektromagnetycznego w bardzo szerokim zakresie częstotliwości (od radiowych do promieniowania gamma).

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Kolega, p. dr inż. Michał Nowak, otrzymał Nagrodę im. Prof. Z. Engela I stopnia.

Kapituła Fundacji Rodziny Engelów przyznaje coroczne Nagrody imienia Profesora Zbigniewa Engela celem wyróżnienia aktywnej działalności w dziedzinie naukowej (np. za rozprawę habilitacyjną, pracę doktorską, monografię, cykl artykułów w ostatnich trzech latach, itp.). Środki pieniężne na przyznane nagrody pochodzą z funduszy Fundacji Rodziny Engelów.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

logo ESM 2018

W dniach 17-28 września 2018 r. w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH odbywać się będzie European School on Magnetism „ESM-2018”.

fnis 1

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz namiot na tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Wraz z Instytutem Autostrada Technologii i Innowacji zapraszamy do udziału w konferencji „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Start-up – Przemysł”, która odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018 r. w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

poster acmin plan fnis

Zapraszamy do naszego namiotu nr 21, 19 maja na Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie. Przygotowaliśmy 8 pokazów zbliżających odbiorców do niezwykłego świata nanotechnologii i materiałów.

IMG 5428

Referat zaplanowany na najbliższe Seminarium ACMiN (czwartek, 17 maja, godz. 14:00) będzie poświęcony wyzwaniom jakie stoją przed naukowcami i inżynierami zatrudnianymi w dzisiejszym innowacyjnym przemyśle.

acmin kontakt

Kierownik projektu OPUS ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty do realizacji projektu badawczego

dzienotwarty2018AGH

Serdecznie zapraszamy do ACMiN na Dzień Otwarty AGH, który odbędzie się w piątek 13 kwietnia!

swieta wielkanocne2018

Pogodnych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, zdrowia, pomyślności i wiosennego nastroju życzą wszyscy pracownicy Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH!