Program Fulbrighta od 60 lat wspiera współpracę polsko - amerykańską, umożliwiając studia lub realizację programu badawczego na najlepszych amerykańskich uczelniach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę 18.05.2019 r. odwiedzili namiot Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii na tegorocznej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie!

IMG 20190518 WA0006

Uprzejmie zapraszamy na seminarium naukowe pt.: "Mikroskopia elektronowa SEM, FIB, TEM - najnowsze trendy i rozwiązania", które odbędzie się w czwartek 16 maja o godz. 9:30, w Sali Audytoryjnej ACMiN AGH na II piętrze budynku D-16 (ul. Kawiory 30).

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała stypendia START stu najzdolniejszym młodym naukowcom z całej Polski. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się dr inż. Kacper Pilarczyk z naszego Centrum.

W imieniu całej załogi ACMiN serdecznie gratulujemy!

Już 18 maja 2019 r. zapraszamy Państwa do namiotu nr 21, gdzie będzie można zobaczyć pokazy przygotowane przez naszych pracowników i doktorantów.
Tegoroczne hasło festiwalu to „PRZYSZŁOŚĆ W NAUCE, NAUKA W PRZYSZŁOŚCI”.

Finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk za nami! W tym roku odbyła się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim były powierzchnie i materiały biomimetyczne. Podczas finału grupy projektowe zaprezentowały efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia.

acmin final

Serdecznie zapraszamy na seminarium naukowo-techniczne pt. „Obrazowanie korelacyjne: nowoczesne techniki SPM oraz SEM w Badaniach Materiałowych", które odbędzie się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium prosimy o wysłanie zgłoszenia do dnia 10.04.2019 r. pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Seminarium SPM/SEM” w temacie wiadomości.

Szczegóły i program seminarium można znaleźć pod tym linkiem.

Wśród technologii wytwarzania nanostruktur szczególną rolę odgrywa epitaksja z wiązki molekularnej (MBE) umożliwiająca m.in. kontrolowany wzrost zarówno submonowarstwowych struktur powierzchniowych, jak i wytwarzanie monokrystalicznych układów wielowarstwowych o grubościach rzędu kilku warstw atomowych.

STM

Już 11 kwietnia o godz. 14.00 odbędzie się Finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk, która w tym roku odbywa się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim są powierzchnie i materiały biomimetyczne. Podczas Finału grupy projektowe zaprezentują efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia.

acmin final foto

Dział Współpracy z Zagranicą AGH serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dziesiątej edycji wydarzenia International Day, które odbędzie się 28 lutego 2019 r. w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. International Day to wydarzenie mające na celu wypromowanie i rozpowszechnienie wśród studentów i pracowników AGH programów stypendialnych umożliwiających wyjazdy zagraniczne na studia,praktyki, jak również staże naukowe. Tegoroczna edycja International Day powiązana jest z obchodami 20-lecia programu Erasmus w AGH.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: http://www.iday.agh.edu.pl/