Dział Współpracy z Zagranicą AGH serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w dziesiątej edycji wydarzenia International Day, które odbędzie się 28 lutego 2019 r. w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. International Day to wydarzenie mające na celu wypromowanie i rozpowszechnienie wśród studentów i pracowników AGH programów stypendialnych umożliwiających wyjazdy zagraniczne na studia,praktyki, jak również staże naukowe. Tegoroczna edycja International Day powiązana jest z obchodami 20-lecia programu Erasmus w AGH.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia: http://www.iday.agh.edu.pl/

Jest nam miło poinformować, że system do nanoszenia cienkich warstw i nanocząstek został rozbudowany o nowe źródło magnetronowe, które umożliwia nanoszenie cienkich warstw metali i związków metali o kontrolowanym składzie chemicznym i grubości.NPs deposition

W ramach tegorocznej Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom udało się pobić nowy rekord:

akcja sos 2018 podsumowanie

Nasza niewielka ACMiN-owa cegiełka w tym wszystkim stanowiła następującą część:

Kartka wiateczna 1

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości i spokoju, a w Nowym Roku 2019 spełnienia marzeń i wielu sukcesów - zarówno tych osobistych, jak i zawodowych - życzą Pracownicy Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz Kolega, dr inż. Grzegorz Szwachta, został wyróżniony w konkursie „Skomplikowane i proste" organizowanym przez Forum Akademickie pod patronatem MNiSW.

Wyróżnienie zostało przyznane za artykuł "Autostrada dla prądu", opisujący badania nad wytwarzaniem cienkich warstw z materiałów nadprzewodzących, które mogą posłużyć do transportu prądu elektrycznego na duże odległości bez strat związanych z oporem.

Serdecznie gratulujemy!

 W Naszym Centrum działa kwadrupolowy spektrometr mas HPR-20 R&D (MS) sprzężony z termograwimetrem Q600 TA Instruments (TG).

hiden analytical hpr 20

Z przyjemnością informujemy, że laureatką IX Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe WIMiR została mgr Beata Duraj, której promotorem był nasz Kolega, dr inż. Antoni Żywczak!

Tematem pracy było badanie właściwości fizycznych dolnej elektrody magnetycznego złącza tunelowego opartego na buforze tantalowym.

Beacie, jej Promotorowi oraz pozostałym laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!

19 listopada rozpoczęła się coroczna Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Akcja potrwa przez najbliższy miesiąc, do 16 grudnia 2018 r.

 akcja SOS

 

dni hoborskiego

 

Celem organizacji Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego jest upowszechnienie i popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich oraz otoczeniu przedsiębiorców - jako konsumentów efektów pracy naukowców oraz potencjalnych przyszłych pracodawców dla absolwentów szkół wyższych.

Od kilku tygodni w Naszym Centrum działa wysokopróżniowa napylarka Leica EM ACE600 do napylania cienkich warstw z dwóch źródeł różnych metali.

 

napylarka leica EM ACE600