dni hoborskiego

W dniach 15-19 listopada br. odbędą się główne uroczystości "Święta Nauk Ścisłych - Dni prof. Antoniego Hoborskiego w AGH", w tym roku połączone z obchodami 20 lecia powstania Wydziału Matematyki Stosowanej AGH. Od tego roku oficjalnym i pełnoprawnym współorganizatorem Dni Hoborskiego jest ACMiN.

nanotechnology the hebrew university center for nanoscience and nanotechnology 1455632323

Prof. dr hab. Konrad Szaciłowski wygłosi w Izrealu gościnne seminarium pt. "From Photoelectrochemical Switches to Musical Harmonies: Serendipitous Relationships" na The Harvey M. Krueger Family Center for Nanoscience and Nanotechnology w poniedziałek 31.10.2017 w ramach Nano Seminar Series. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

IMG 2080 Kopiowanie

Drugie spotkanie Naukowych Warsztatów Projektowych otworzył inspirujący wykład Ioannis Michaloudis'a Profesora Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Karola Darwina w Australii. Dr. Ioannis Michaloudis jest jednym z artystów, którego prace zostały wybrane w projekcie MoonArk i zostaną wysłane na Księżyc w 2018 roku. Uczestnicy  mogli wspólnie pracować w multidyscyplinarnych zespołach oraz zapoznać się z metodą Desing Thinking, która służy do tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

aerogel ak eksperymentuj

Rozpoczęła się druga edycja Naukowych Warsztatów Projektowych, organizowanych przez Akademię Ciekawych Myśli i Nauk, które otworzył wykład Dr. Mihaila P. Petkova fizyka pracującego w Jet Propulsion Laboratory w NASA.

szacilowski wyklad aktualnosci

Prof. dr hab.Konrad Szaciłowski wygłosi wykład pt. "Photoelectrochemical sensors, neuromimetic devices and reservoir computers" w izrealskim insytucie naukowym - Weizmann Institute of Science w Rechovot w najbliższy czwartek 19.10.2017. Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

W najbliższy wtorek, na Seminarium Naukowym Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej, prof. M. Przybylski wygłosi referat pt. „O nanotechnologii dla laików oraz o zarządzaniu centrum badawczym dla profesjonalistów".

Seminarium odbędzie się we wtorek, 10 października o godz.15:00 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT) – ul. Rektorska 4, 00-614 Warszawa, w sali 4.01, IV piętro.

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

LaboratoriumSpektroskopiiOptycznejiLaserowej4

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii wzbogaciło się w unikatowe urządzenie badawcze: dwuwiązkowy laserowy spektrometr fotoelektryczny.

fig ke en 17 webb 770

Jacques Dubochet, Joachim Frank i Richard Henderson zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie chemii - za  za prace nad metodą krio-mikroskopii elektronowej, pozwalającej na określanie w wysokiej rozdzielczości struktury biocząsteczek w roztworach. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

noc naukowcow

29 września miała miejsce Małopolska Noc Naukowców. Do ACMiNu na specjalny wykład oraz pokaz eksperymentów zawitało ponad stu uczestników. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

fig fy 17 webb 770

Tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie Fizyki przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne.