Z dumą informujemy, że laureatem konkursu SONATA BIS 10 został dr hab. inż. Michał Nowak. Będzie on realizował projekt pt. "Topologiczne nanostruktury nadprzewodzące i ich układy". Serdecznie gratulujemy!

W XXII Edycji konkursu "Diamenty AGH" na najlepszą pracę dyplomową, jednym z laureatów został mgr inż. Wojciech Salamon. Jego praca pt. "Engineering of self-assembled BifeO3 thin films towards vertically aligned nanocomposites" zdobyła II miejsce w kategorii prac aplikacyjnych. Praca powstała pod opieką dr. inż. Antoniego Żywczaka, a badania do niej zostały wykonane w ACMiN. Autorowi pracy i Jego promotorowi serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji pod linkiem: http://www.stn.agh.edu.pl/znamy-laureatow-xxii-edycji-konkursu-diamenty-agh/

Z dumą informujemy, że dr inż. Krzysztof Mech został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju! Nagroda została przyznana w kategorii naukowiec przyszłości - badania aplikacyjne i ma na celu popularyzację i promocję autorów innowacji technologicznych. Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji: https://www.agh.edu.pl/info/article/naukowcy-z-agh-laureatami-polskiej-nagrody-inteligentnego-rozwoju/

W trzeciej edycji Programu im. Mieczysława Bekkera laureatami zostali: dr Ewelina Wlaźlak, dr inż. Grzegorz Cios oraz dr hab. Witold Skowroński. Stypendium fundowane przez NAWA poświęcone jest wyjazdom naukowym do najlepszych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych na świecie. Serdecznie gratulujemy!

Miło nam poinformować, że mgr inż. Maria Wątroba i mgr inż. Wiktor Bednarczyk zdobyli odpowiednio pierwszą i drugą nagrodę za najlepszy poster w kategorii Young Session podczas The XVIIth International Conference on Electron Microscopy. Ponadto, zdjęcie SEM wykonane przez Marię zostało wybrane w głosowaniu internautów najładniejszym zdjęciem. Serdecznie gratulujemy!

Pillary tryptyk lower res

Z dumą informujemy, że dr inż. Grzegorz Cios otrzymał grant TANGO "Poprawa własności mechanicznych stali nierdzewnych austenitycznych na drodze przemiany martenzytycznej indukowanej odkształceniem plastycznym i przemiany odwrotnej". TANGO to wspólne Przedsięwzięcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Centrum Nauki będące odpowiedzią na potrzebę zbudowania pomostu między badaniami podstawowymi, a badaniami przemysłowymi oraz pracami rozwojowymi. Serdecznie gratulujemy!

Tegoroczna edycja Nocy Naukowców przenosi się do internetu - z tej okazji pracownicy ACMiN przygotowali serię krótkometrażowych filmów prezentujących pracę i tematykę badawczą prowadzoną w naszym Centrum.

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po laboratoriach ACMiN i do wysłuchania wykładu pt. "Aerożel - materiał przyszłości" o jednym z najlżejszych materiałów na świecie oraz prezentacji "Mobilny Naukowiec - wymiana myśli i wiedzy", która przybliży metody pracy międzynarodowych zespołów badawczych. Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w ramach 19 edycji konkursu OPUS, do finansowania zakwalifikowane zostały dwa projekty: "W kierunku absolutnej mikrokrystalografii w skaningowym mikroskopie elektronowym" (dr hab. Aimo Winkelmann) oraz "Post-perowskitowe memrystory ferroelektryczne (prof. dr hab. Konrad Szaciłowski)". Kierownikom serdecznie gratulujemy!

For English version of this post click here.

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH przygotowało dla Was wyjątkową ofertę dydaktyczną, obejmującą trzy przedmioty obieralne prowadzone w języku angielskim. Głównym elementem oferowanych przedmiotów są zajęcia praktyczne prowadzone w nowoczesnych laboratoriach ACMiN. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Uczelnianej Bazy Przedmiotów Obieralnych - szczególnie tych znajdujących się w Bloku Innowacyjnym:

• Elastyczne Aplikacje Rzeczywistości Wirtualnej
  • Inżynieria odwrotna - technologie dla przemysłu 4.0
  • Opracuj i skomercjalizuj nową technologię
  • Prototypowanie z wykorzystaniem metod przyrostowych
  • Superhydrofobowe i superhydrofilowe powierzchnie i materiały
  • Technologie kosmiczne i komercjalizacja przestrzeni kosmicznej

Zapisy na przedmioty rozpoczną się 21 września. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.cok.agh.edu.pl/ubpo/