W ramach tegorocznej Akcji SOS - Uczelnie Schroniskom udało się pobić nowy rekord:

akcja sos 2018 podsumowanie

Nasza niewielka ACMiN-owa cegiełka w tym wszystkim stanowiła następującą część:

Kartka wiateczna 1

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, radości i spokoju, a w Nowym Roku 2019 spełnienia marzeń i wielu sukcesów - zarówno tych osobistych, jak i zawodowych - życzą Pracownicy Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasz Kolega, dr inż. Grzegorz Szwachta, został wyróżniony w konkursie „Skomplikowane i proste" organizowanym przez Forum Akademickie pod patronatem MNiSW.

Wyróżnienie zostało przyznane za artykuł "Autostrada dla prądu", opisujący badania nad wytwarzaniem cienkich warstw z materiałów nadprzewodzących, które mogą posłużyć do transportu prądu elektrycznego na duże odległości bez strat związanych z oporem.

Serdecznie gratulujemy!

W Naszym Centrum działa kwadrupolowy spektrometr mas HPR-20 R&D (MS) sprzężony z termograwimetrem Q600 TA Instruments (TG).

hiden analytical hpr 20

Z przyjemnością informujemy, że laureatką IX Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe WIMiR została mgr Beata Duraj, której promotorem był nasz Kolega, dr inż. Antoni Żywczak!

Tematem pracy było badanie właściwości fizycznych dolnej elektrody magnetycznego złącza tunelowego opartego na buforze tantalowym.

Beacie, jej Promotorowi oraz pozostałym laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!

19 listopada rozpoczęła się coroczna Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Akcja potrwa przez najbliższy miesiąc, do 16 grudnia 2018 r.

akcja SOS

dni hoborskiego

Celem organizacji Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego jest upowszechnienie i popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich oraz otoczeniu przedsiębiorców - jako konsumentów efektów pracy naukowców oraz potencjalnych przyszłych pracodawców dla absolwentów szkół wyższych.

Od kilku tygodni w Naszym Centrum działa wysokopróżniowa napylarka Leica EM ACE600 do napylania cienkich warstw z dwóch źródeł różnych metali.

napylarka leica EM ACE600

20180918 KSAF AGH Konferencja ACMiN GBukalski 23 Kopiowanie

W piątek, 28 września 2018 zakończyła się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH European School on Magnetism „ESM-2018".

20180918 KSAF AGH Konferencja ACMiN GBukalski 11 Kopiowanie Kopiowanie Kopiowanie

W poniedziałek, 17 września 2018 rozpoczęła się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH European School on Magnetism „ESM-2018".

Wiodącym tematem tegorocznej Europejskiej Szkoły Magnetyzmu jest „Magnetism by Light", a więc badanie i kontrolowanie zjawiska magnetyzmu za pomocą szeroko rozumianego "światła", czyli promieniowania elektromagnetycznego w bardzo szerokim zakresie częstotliwości (od radiowych do promieniowania gamma).