Z przyjemnością informujemy, że laureatką IX Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe WIMiR została mgr Beata Duraj, której promotorem był nasz Kolega, dr inż. Antoni Żywczak!

Tematem pracy było badanie właściwości fizycznych dolnej elektrody magnetycznego złącza tunelowego opartego na buforze tantalowym.

Beacie, jej Promotorowi oraz pozostałym laureatom Konkursu serdecznie gratulujemy!

19 listopada rozpoczęła się coroczna Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom. Akcja potrwa przez najbliższy miesiąc, do 16 grudnia 2018 r.

akcja SOS

dni hoborskiego

Celem organizacji Święta Nauk Ścisłych w AGH - Dni prof. Antoniego Hoborskiego jest upowszechnienie i popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich oraz otoczeniu przedsiębiorców - jako konsumentów efektów pracy naukowców oraz potencjalnych przyszłych pracodawców dla absolwentów szkół wyższych.

Od kilku tygodni w Naszym Centrum działa wysokopróżniowa napylarka Leica EM ACE600 do napylania cienkich warstw z dwóch źródeł różnych metali.

napylarka leica EM ACE600

20180918 KSAF AGH Konferencja ACMiN GBukalski 23 Kopiowanie

W piątek, 28 września 2018 zakończyła się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH European School on Magnetism „ESM-2018".

20180918 KSAF AGH Konferencja ACMiN GBukalski 11 Kopiowanie Kopiowanie Kopiowanie

W poniedziałek, 17 września 2018 rozpoczęła się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH European School on Magnetism „ESM-2018".

Wiodącym tematem tegorocznej Europejskiej Szkoły Magnetyzmu jest „Magnetism by Light", a więc badanie i kontrolowanie zjawiska magnetyzmu za pomocą szeroko rozumianego "światła", czyli promieniowania elektromagnetycznego w bardzo szerokim zakresie częstotliwości (od radiowych do promieniowania gamma).

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasz Kolega, p. dr inż. Michał Nowak, otrzymał Nagrodę im. Prof. Z. Engela I stopnia.

Kapituła Fundacji Rodziny Engelów przyznaje coroczne Nagrody imienia Profesora Zbigniewa Engela celem wyróżnienia aktywnej działalności w dziedzinie naukowej (np. za rozprawę habilitacyjną, pracę doktorską, monografię, cykl artykułów w ostatnich trzech latach, itp.). Środki pieniężne na przyznane nagrody pochodzą z funduszy Fundacji Rodziny Engelów.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

logo ESM 2018

W dniach 17-28 września 2018 r. w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH odbywać się będzie European School on Magnetism „ESM-2018”.

fnis 1

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz namiot na tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!

Wraz z Instytutem Autostrada Technologii i Innowacji zapraszamy do udziału w konferencji „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka – Start-up – Przemysł”, która odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018 r. w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.