Laureaci Pierwszej Edycji Naukowych Warsztatów Projektowych

DSC 0046 s

Pierwsza edycja Naukowych Warsztatów Projektowych Akademii Ciekawych Myśli i Nauk została zakończona 15 grudnia br. uroczystym Finałem, który odbył się w Akademickim Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH. Swoją obecnością zaszczycili nas Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Prof. dr hab. inż. Florian Gambuś z Uniwersytetu Rolniczego, Prorektor ds. Nauki Prof. dr hab. inż. Tadeusz Tatara z Politechniki Krakowskiej oraz Prorektor ds. Kształcenia Prof. dr hab. inż. Wojciech Łużny z Akademii Górniczo-Hutniczej. Wśród zaproszonych Gości znaleźli się również Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz krakowskich uczelni związani z promocją nauki i kształcenia.

Finał został podzielony na 4 części: NAUKA, EDUKACJA, PROJEKTY, WIEDZA, zgodnie z elementami logo które opisują aktywność Akademii. W pierwszej części przedstawiona została tematyka pierwszej edycji Warsztatów dotycząca ferrofluidów. Kolejnym elementem była nowoczesna edukacja w oparciu o nauczanie projektowe. Następnie Uczestnicy Warsztatów mieli możliwość zaprezentowania swoich krótkich 3-minutowych filmów, pokazujący ich pomysł na popularyzowanie nauki za pomocą ferrofluidów. W ostatniej część Prorektor Prof. Wojciech Łużny podsumował naszą inicjatywę nawiązując do wiedzy, pasji i więzi, które powstają w trakcie zespołowej pracy.

W skład niezależnego Jury wchodzili zaproszeni Prorektorzy, Przedstawiciele firm oraz wybrani Goście. Spośród wszystkich filmów Jury wybrało projekt pt. „Ferroczytnik” realizowany przez Nataliię Tarasiuk, Natalię Kmieć oraz Michała Kieliana. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Rektorowi Akademii Górniczo-Hutniczej Prof. dr hab. inż. Tadeuszowi Słomce oraz Rektorowi Politechniki Krakowskiej Prof. dr hab. inż. Janowi Kaziorowi za objęcie naszej inicjatywy Honorowym Patronatem Naukowym, Sponsorom – Firmie PIK Instruments, Instytutowi Fotonowemu oraz 3D Nano, za pomoc w ufundowaniu nagród, Uczestnikom za zaangażowanie i świetnie przygotowane filmy finałowe, a Gościom za obecność i uświetnienie naszej uroczystości.

Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań na stronie www oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/acminacademy/

Galeria zdjęć z finału pierwszej edycji Naukowych Warsztatów Projektowych: