Premiera programu naukowego „Przełomowy moment: sztuczny neuron”

Z przyjemnością informujemy, że na portalu Naukowej Interaktywnej Telewizji HD w Sieci PIONIER w środę 14.12.2016 odbyła się premiera programu naukowego „Przełomowy moment: sztuczny neuron„, którego głównym bohaterem jest prof. Konrad Szaciłowski z Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Materiał przygotowany przez zespół Telewizji CYFRONET AGH z Krakowa dostępny jest  on-line na platformie PlatonTV: http://platontv.pl/cycle/przelomowy-moment.

PlatonTV jest to Naukowa Interaktywna Telewizja HD w Sieci PIONIER (http://platontv.pl/ ) stworzona do produkcji i udostępniania materiałów video o tematyce naukowej, skierowanych zarówno do środowiska naukowego, jak i całego społeczeństwa.

Platforma PlatonTV powstała, jako jedna z pięciu usług wdrożonych w sieci PIONIER w ramach projektu pn. „Platforma Obsługi Nauki PLATON – Etap I: Kontener usług wspólnych”, zrealizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Projekt realizowany był przez partnerów zrzeszonych w konsorcjum PIONIER
– operatorów Miejskich Sieci Komputerowych i Centrów Komputerów Dużej Mocy w Polsce. W jego wyniku powstała m.in. platforma, która umożliwia produkcję treści audiowizualnych i transmisję „na żywo” w jakości HD w oparciu o profesjonalnie wyposażone telewizyjne studia produkcyjne (zlokalizowane w 6 miastach w Polsce), studia nagrań (w 15 miastach) oraz 6-kamerowy wóz realizatorski, pozwalający realizować produkcje poza lokalizacjami studiów.

Platforma PlatonTV to także zintegrowana, zaawansowana infrastruktura i aplikacje służące składowaniu, przetwarzaniu, dystrybucji i skalowalnemu udostępnianiu treści audiowizualnych w jakości HD, wdrożone w środowisku sieci PIONIER. PlatonTV to również zespoły specjalistów w różnych obszarach produkcji treści audiowizualnych, m.in. dziennikarzy/redaktorów, operatorów, realizatorów, montażystów, grafików i animatorów, dźwiękowców, oświetleniowców, makijażystów, lektorów, muzyków i tłumaczy oraz producentów.