#Aerogelove Warsztaty Projektowe – Eksperymentuj

aerogel ak eksperymentuj

Rozpoczęła się druga edycja Naukowych Warsztatów Projektowych, organizowanych przez Akademię Ciekawych Myśli i Nauk, które otworzył wykład Dr. Mihaila P. Petkova fizyka pracującego w Jet Propulsion Laboratory w NASA.

W pierwszym etapie warsztatów EKPERYMENTUJ studenci syntetyzowali swój własny aerożel, a następnie mogli rezultaty tej pracy oglądać pod mikroskopem elektronowym Phenom ProX użyczonym na czas warsztatów prze Pik Instruments. Następnie zespoły studentów z krakowskich uczelni, będą rozwijać własne projekty badawcze dotyczące wykorzystania aerożeli w nauce, technologii i sztuce pod okiem naukowców zatrudnionych w Centrum oraz przy wsparciu zaproszonych mentorów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i poczytania o projekcie na stronie Akademii.

aerogel ekspe1

aerogel ekspe2