Aktualności

Grant NCBR Współpraca V4-Korea: "Perowskitowe ogniwa fotowoltaiczne o wydajności ponad 27%: badanie in-situ dynamiki nośników ładunku i kinetyki wzrostu kryształów"

logo NCBR

Ponad 0,6 mln EUR na realizację projektu otrzyma konsorcjum Współpraca V4-Korea, w tym ACMiN AGH, w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Koordynatorem projektu od strony ACMiN jest dr Agnieszka Podborska.

Czas trwania: 2024-02-01 – 2027-02-01

Lider projektu: Hanyang University, Seoul, Korea

Partnerzy: Słowacja: Dr Nada Mrkyvkova, CEMEA, Słowacka Akademia Nauk; Czechy: Dr Martin Ledinský, FZU Instytut Fizyki, Czeska Akademia Nauk; Węgry: Gergely Ferenc Samu, Uniwersytet w Szeged

Kierownik projektu AGH: dr Agnieszka Podborska

Wartość projektu dla AGH: 665 475,00 PLN

Celem projektu jest opracowanie ogniwa słonecznego na bazie materiałów perowskitowych, którego wydajność będzie większa niż aktualnie dostępnych ogniw. W ramach projektu zespół: dr Agnieszka Podborska i dr hab. inż. Krzysztof Mech będą badać mechanizm transportu i rekombinacji w perowskitowych ogniwach słonecznych za pomocą metod impedancyjnych.

Agnieszka Podborska

podborsk(at)agh.edu.pl